Ludzie Kongresu IKONA 2022
(goście, trenerzy, prelegenci)

dr Maciej Kawecki

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji WSB. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Z pasją popularyzuje osiągnięcia Polaków w dziedzinie innowacji.

dr Piotr Kucia

Operator filmowy, fotograf, wykładowca na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Specjalista w zakresie technik rejestracji obrazu fotograficznego i filmowego. Kierownik badań naukowych dotyczących digitalizacji obrazu. Współautor podręcznika dla operatorów filmowych pod tytułem „Oświecenie”.

Tomasz Kułakowski

PR manager, zbudował od podstaw komunikację w spółce giełdowej produkującej napoje. Wcześniej dziennikarz „Czarno  na Białym” w TVN 24, korespondent Polsat News w Moskwie (w latach 2012-2019), dziennikarz IAR Polskiego Radia.

dr Łukasz Lamża

Dziennikarz naukowy, członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Filozof nauki, zatrudniony w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (Uniwersytet Jagielloński). Twórca i prowadzący cotygodniowego przeglądu prasy naukowej „Czytamy Naturę” (YouTube). Autor książek, m.in. „Wszechświat krok po kroku” (2019), „Światy równoległe” (2020), „Połącz kropki” (2021), „Trudno powiedzieć. Co nauka mówi o rasie, chorobie, inteligencji i płci” (2022). Jego marzeniem intelektualnym jest zrozumieć wszystko, a następnie narysować to wszystko w postaci jednego pięknego diagramu, który sprawi, że wszystko stanie się jasne dla wszystkich.

Adam Łaszyn

Ekspert z zakresu komunikacji kryzysowej i strategii wizerunkowych. W branży PR od 1998 r. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Public Relations. Doradca dziesiątek firm (m.in. Coca-Cola, Danone, DKMS, Goodyear, Philip Morris, PLL LOT, Velux)., organizacji pozarządowych i osób publicznych.  Wykładowca PR. Pomysłodawca i współautor książek „Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat PR w Polsce”, „Sztuka Public Relations”, „Media i ty”. Współautor „Leksykonu PR”.

Agata Pawłowska

Akredytowany coach International Coaching Community, partner Extended Disc Polska, certyfikowany międzynarodowy trener firmy Apple. Specjalistka z zakresu wdrażania standardów działania organizacji, budowania zespołu, badania kultury organizacyjnej, sztuki prezentacji i wystąpień publicznych, psychologicznych aspektów zarządzania.

Grzegorz Sokołowski

Prezes Fundacji Inicjatyw Społecznych, przedsiębiorca i trener biznesu, właściciel marki Prezencik, udziałowiec start-upu Visus VR, ekspert w zakresie komercjalizacją wyników badań naukowych w spółkach typu spin-off i spin-out.

Karolina Sowier

Karolina Sowier

Z wykształcenia filolog polonista, ukończyła specjalizację „filologia dla mediów”. Doświadczenie zdobywała w Polskim Radiu i zespole prasowym Komendy Głównej Policji. W agencji Alert Media Communications redaguje materiały prasowe i doradza jak odpowiadać na trudne pytania konsumentów. Współautorka książki o charakterze eksperckim „e-Kryzys. Jak zarządzać sytuacją kryzysową w Internecie”.

Aleksandra i Piotr Stanisławscy

Małżeństwo, które od blisko 20 lat pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi i radiowcy z powołania. Laureaci nagrody Popularyzator Nauki 2019 za bloga Crazy Nauka oraz dwóch nagród POP Science 2020 za tegoż bloga i audycję radiową “Homo Science” w radiu TOK FM. Autorzy książki “Fakt, nie mit”, w której rozprawiają się z najpopularniejszymi naukowymi mitami.

dr Adriana Bartnik-Małek

Prawniczka, socjolożka, członkini Polskiej Komisji Akredytacyjnej, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej. Od kilkunastu lat udziela porad prawnych współpracując z organizacjami pozarządowymi i kancelariami adwokackimi. Ekspertka w zakresie budowania przyjaznego środowiska pracy.

Teatr BEZ KLEPKI

Teatr Bez Klepki

Grupa artystów wykorzystująca sztukę improwizacji. Działa od ponad 10 lat tworząc spektakle, które powstają na bieżąco, na oczach widza.
Na Kongresie IKONA spotkania z Teatrem Bez Klepki pełnią rolę integracyjną. Są też elementem wspierającym i rozwój zespołu oraz zwiększenie elastyczności indywidualnej uczestników.

Krzysztof Tomczyński

Trener i doradca komunikacyjny z kilkunastoletnim doświadczeniem w public relations. Partner i Account Director w Alert Media Communications, gdzie prowadzi projekty kryzysowe, strategiczne i szkoleniowe dla wiodących firm z branż: FMCG, retail, motoryzacyjnej i medycznej oraz realizuje projekty dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Wykładowca w ramach polskich i międzynarodowych projektów szkoleniowych.

Dorota Dańczak-Król

Akredytowany coach w European Mentoring and Coaching Council, akredytowany trener Norman Benett Academy, prawnik, specjalistka w zakresu procesu rekrutacji, assessment center i development center.

dr Tomasz Rożek

Fizyk, popularyzator nauki (kanał „Nauka. To lubię”), laureat wielu nagród dziennikarskich, szef działu naukowego w tygodniku „Gość Niedzielny”. Autor książki „Akademia Superbohaterów” o wybitnych polskich naukowcach i ich odkryciach.

dr Maciej Kluz

Założyciel i opiekunem SKN Technologów Żywności „Ferment”. Koordynuje projekty NAWA i program CEEPUS na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest organizatorem międzynarodowych konferencji naukowych, m.in. : „Human – Nutrition – Environment”, „Risk Factors of Food Chain”, „Meeting of Young Researches from V4 Countries”.

dr hab. Jacek Wasilewski

Medioznawca, dziennikarz, pisarz, scenarzysta. Na uczelniach wyższych prowadził wiele przedmiotów (m.in.: retoryka i erystyka, semiotyka kultury, media drukowane, audiowizualność w kulturze, analiza dyskursu medialnego), wykładów monograficznych (media, manipulacja, demokracja, retoryka codzienności, teorie narracji) oraz warsztatów (komunikacja artystyczna, warsztaty reklamy społecznej). W Radio Tok FM prowadzi audycję „Program Językowy”.

dr Piotr Zakrzewski

dr Piotr Zakrzewski

Od stycznia 2020 roku jest zastępcą prezesa Urzędu Patentowego RP. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych i ochrony własności intelektualnej. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Słuchacz kursu „Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej” na Wydziale Teologicznym UKSW. Interesuje się duchowością i życiem św. Ignacego Loyoli.