V Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2021

W długi weekend, między 11 a 14 listopada 2021 roku, w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39, w gmachu Akademii Sztuk Pięknych odbył się V Kongres Kół Naukowych IKONA2021.

Kongres odbył się  stacjonarnie i online. W obu częściach wzięli w nim udział przedstawiciele około 90 kół naukowych z całej Polski.

W tych dniach Akademia Sztuk Pięknych gościła młode badaczki, młodych badaczy, studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów, zrzeszone/zrzeszonych w kołach naukowych w całej Polsce. Reprezentowane były wszystkie typy uczelni i dyscypliny naukowe.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W ramach wydarzenia przewidziano m.in. spotkania z innowatorami, przedstawicielami instytucji finansujących i wspierających młodych naukowców, szkolenia z zakresu profesjonalnej prezentacji wyników badań naukowych, warsztaty integracyjne, mikser kontaktów ułatwiający tworzenie zespołów interdyscyplinarnych.

Kongresowi towarzyszą finał 11. edycji konkursu StRuNa na najlepsze projekty, realizowane zespołowo przez studentki, studentów oraz doktorantki i doktorantów. Celem konkursu jest nagrodzenie najciekawszych projektów naukowych. Ponadto, uhonorowani zostali opiekunowie naukowi.

W trakcie 5. Kongresu Kół Naukowego IKONA 2021 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród StRuNa 2021.